Lutowa Sesja Rady Miejskiej w Ozimku
Dnia 27 lutego 2023 r. odbyła się Sesja Rady Miejskiej w Ozimku. Radni na wniosek Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka poparli uchwałę w sprawie emisji obligacji komunalnych Gminy Ozimek oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu. Podejmując tę uchwałę ozimscy rajcy dali zielone światło na realizację największej inwestycji drogowej w Gminie Ozimek od lat – pierwszego etapu budowy ulicy Powstańców Śląskich, a dokładniej jej odcinka od ronda w Schodni w stronę dawnej części Huty Małapanew oraz do ulicy Danieckiej. Na realizację tego zadania pozyskano dofinansowanie w wysokości 6 693 415,85 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina dzięki emisji obligacji zapewniła środki na wkład własny. To kluczowa inwestycja dla dalszego rozwoju biznesu w Gminie Ozimek.