Budżetowa Sesja Rady Miejskiej w Ozimku
Dnia 19 grudnia odbyła się 54. Sesja Rady Miejskiej w Ozimku – tzw. sesja budżetowa, podczas której Radni uchwalili budżet gminy na 2023 rok. Była to zarazem ostatnia sesja w tym roku.
Dnia 19 grudnia odbyła się 54. Sesja Rady Miejskiej w Ozimku – tzw. sesja budżetowa, podczas której Radni uchwalili budżet gminy na 2023 rok. Była to zarazem ostatnia sesja w tym roku.
W dniu 19 grudnia 2022 roku Kamila Widera złożyła ślubowanie, które odebrał Burmistrz Ozimka i otrzymała akt nadania stopnia awansu zawodowego – nauczyciela mianowanego.
Poznaliśmy wyniki prestiżowego rankingu „Gmina Dobra do Życia”, który przygotował serwis samorządowy PAP w oparciu o 63 wskaźniki. Samorządy oceniano m.in. na podstawie poziomu edukacji, dochodów własnych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, infrastruktury kulturalnej, przeciętnego wynagrodzenie i walorów estetycznych krajobrazu.
W sobotę 17 grudnia 2022 roku Filia Biblioteczna w Grodźcu będzie otwarta w godzinach 9.00 – 13.00.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podejmuje rozstrzygnięcia w sprawach dotyczących ubezpieczenia społecznego rolników na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 grudnia 1990r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz.U. z 2021 r. poz. 266 z późn. zm.).
Hodowla zwierząt inwentarskich wiąże się z dużym ryzykiem wypadku. W czasie karmienia, dojenia i zabiegów higienicznych często dochodzi do uderzeń, przygnieceń i pogryzień przez zwierzęta, a nawet stratowania ludzi.
Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Schodni odbył się 3 grudnia 2022 r. przy kościele parafialnym. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Razem Dla Schodni, które od tego roku działa prężnie na rzecz mieszkańców sołectwa i nie tylko.
Mikołaj w Żłobku to szczególnie ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada Maluszki uczyły się piosenek i tańców by powitać upragnionego gościa. Od samego rana wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „hoł, hoł, hoł”. Aż w końcu rozległo się
Z zadowoleniem informujemy, że rozbudowa remizy OSP Antoniów została praktycznie zakończona. W latach 2020-2022 zainwestowano ponad 290 tyś. zł. Obiekt jest już gotowy i spełnia swoje przeznaczenie, pozostaje jedynie pokrycie elewacji.
Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podpisano umowy typu Gospodarka wodno-ściekowa w ramach PROW 2014-2020. Gmina Ozimek otrzymała największą kwotę dofinansowania wielkości 5 mln zł na rzecz budowy kanalizacji sanitarnej w Mnichusie i Krasiejowie. Całkowita wartość wnioskowanej inwestycji wynosi: 6 570 747,86 zł.
Ustawiczny rozwój i współpraca z biznesem były od zawsze misją Gminy Ozimek. W związku z powyższym Gmina partycypuje w innowacyjnych inicjatywach, które nakierowane są na rozwój lokalnej społeczności.
Jedną z takich inicjatyw było powołanie do życia dnia 27 maja 2022 r. klastra energii pn. Czysta Energia dla Ozimka. Klaster jest porozumieniem, formą współpracy pomiędzy partnerami, którego przedmiotem działalności jest rozwój lokalnego rynku energii.