INFORMACJA BURMISTRZA OZIMKA NA WYPADEK ZDARZENIA RADIACYJNEGO
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych do gmin trafiły tabletki jodku potasu, które w razie wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, będą przekazywane mieszkańcom.
Przekazanie tabletek z jodkiem potasu do samorządów terytorialnych to działanie prewencyjne, ponieważ w obecnej chwili nie ma zagrożenia, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Przygotowanie planu dystrybucji tabletk jodku potasu jest standardową procedurą, związaną z zarządzaniem kryzysowym i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.