Oktoberfest w Szczedrzyku
Sobotni wieczór w Szczedrzyku zgromadził wielu mieszkańców sołectwa oraz gości, którzy wspólnie świętowali Oktoberfest.
Sobotni wieczór w Szczedrzyku zgromadził wielu mieszkańców sołectwa oraz gości, którzy wspólnie świętowali Oktoberfest.
W dniu 14 września 2022 r. Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, radny miejski Marek Elis, sołtys Pustkowa Norbert Feliks oraz wykonawca inwestycji – właściciel firmy Protect Building Łukasz Mikoda dokonali odbioru technicznego ulicy Powstańców Śląskich.
Na zaproszenie Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka odbyły się spotkania w Urzędzie Gminy i Miasta w Ozimku z przedstawicielami Rady Powiatu Opolskiego z naszej gminy, na czele z Wicestarostą Leonardą Płoszaj. Podczas rozmów poruszono szereg bardzo istotnych spraw bieżących powiatowo-gminnych i planowanych inwestycji w 2023 roku.
W niedzielę 4 września w miejscowości Schodnia zorganizowano tradycyjny „Żniwniok”. To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu imprez kulturalnych tego sołectwa. Również w tym roku przygotowano piękną koronę żniwną oraz zadbano o bogaty program artystyczny.
W środę 31 sierpnia 2022 roku w Grodźcu zakończyła się realizacja inwestycji bardzo ważnej dla lokalnej społeczności – nowe przedszkole będzie służyć mieszkańcom Grodźca, Chobia i Mnichusa. Koszt zadania to 3,1 miliona złotych.
Konferencja podsumowująca 25 lat działalności Euroregionu Pradziad odbyła się 8 września 2022 r. w zamku w Mosznej. W tym okresie zrealizowano ogromną ilość projektów – które pokazują, że granica nie jest przeszkodą współpracy pomiędzy Polską i Czechami.
Praca plastyczna i hasło, strój czy piosenka- Eko Festiwal i aż trzy konkursy. Zapraszamy do udziału! Regulaminy i karty zgłoszenia do pobrania w artykule, w zakładce Eko Festiwal
Dnia 8 września br. Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek wspólnie z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Ozimku Ewą Bronder odwiedzili Panią Genowefę Bekus, która obchodziła 100 rocznicę urodzin. Złożyli jej serdeczne gratulacje, życząc dużo zdrowia, pomyślności oraz jeszcze wielu chwil wśród najbliższych. Jednocześnie wręczyli jubilatce list gratulacyjny oraz piękny kosz upominkowy.
7 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza dla błękitnego nieba.
W dniu 10.08.2022 r. dokonano odbioru końcowego zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej ul. Jaśminowej w Antoniowie”, w którym uczestniczyli: Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, Zastępca Burmistrza Andrzej Brzezina, przedstawiciel wykonawcy – firmy REMOST sp. z o.o. sp. k. z Olesna – Sebastian Mrozek, inspektor nadzoru Przemysław Bońkowski, Sołtys wsi Antoniów – Magdalena Kotula oraz Radny Rady Miejskiej w Ozimku – Marcin Kowalewski.
Na krótko przed rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023, uroczyste ślubowanie złożyły trzy nauczycielki uczące w ozimskich szkołach, które od 1 września będą towarzyszyć swoim uczniom już jako nauczyciele mianowani. Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek w imieniu swoim i mieszkańców Gminy złożył nauczycielom gratulacje i życzył dalszych sukcesów zawodowych.
Aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, potrzeba wolontariuszy. To dzięki nim pomoc dociera do rodzin z Paczki, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej oraz do dzieci z Akademii, którym brakuje pewności siebie. Już dziś możesz dołączyć do społeczności wolontariuszy obu programów, by zmieniać życie potrzebujących z województwa opolskiego i czerpać radość z pomagania! Chcesz się zgłosić? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz.