Aktualności

Kontrola deklaracji śmieciowych

Samorząd Gminy Ozimek informuje, że przeprowadzana jest weryfikacja deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dane zbiorcze wynikające z deklaracji mają wpływ na wysokość stawki tej opłaty na terenie Naszej Gminy, przyjmowanej przez Radę Miejską. Jeśli nie zgłaszamy wszystkich domowników opłaty ponoszą za nas inni. Nie jest to uczciwe i pragniemy dopilnować, by takie sytuacje nie miały miejsca. Koszt odbioru odpadów musi być ponoszony przez wszystkich mieszkańców gminy solidarnie.

Kontrola deklaracji śmieciowych

XXXIII Sesja Rady Miejskiej w Ozimku: zmiana budżetu Gminy Ozimek - zwiększenie środków na budowę filii żłobka

Dnia 12 kwietnia br. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Ozimku, podczas której podjęto uchwałę w sprawie zmiany budżetu gminy na 2021 rok. Zmiana budżetu była podyktowana koniecznością zwiększenia środków na realizację inwestycji związanej z budową filii żłobka samorządowego w Ozimku. Po rozstrzygnięciu przetargu na to zadanie najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 2 324 700,00 zł, natomiast środki zabezpieczone na ten cel w budżecie Gminy Ozimek wynosiły 1 984 365,00 zł, z związku z czym niezbędnym było zabezpieczenie dodatkowych 350 000,00 zł na zawarcie umowy z wykonawcą.

XXXIII Sesja Rady Miejskiej w Ozimku: zmiana budżetu Gminy Ozimek - zwiększenie środków na budowę filii żłobka

Hotspoty w Gminie Ozimek

Gmina Ozimek otrzymała w ramach działania 1.1. Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dofinansowanie do projektu Publiczny internet w gminie Ozimek w kwocie 64 368,00 zł na realizację na swoim terenie sieci punktów bezpłatnego, publicznego, powszechnego dostępu do Internetu o wysokich parametrach technicznych (tzw. hotspotów).

Po realizacji projektu nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego i powszechnego internetu w przestrzeni publicznej. W naszej gminie powstanie 10 hotspotów z WiFi o prędkości minimum 30Mb/s.

Hotspoty w Gminie Ozimek

BIBLIOTEKA MIEJSKA JUŻ JEST OTWARTA

W związku z zakończeniem prac inwentaryzacyjnych biblioteka miejska wznawia od 19 kwietnia udostępnianie zbiorów. Zapraszamy do Biblioteki dla Dorosłych od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 17.45. Natomiast Oddział dla Dzieci i Młodzieży będzie czynny w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godzinach 9.00 - 16.45, a w czwartek 9.00 - 17.45.

W obu placówkach obowiązuje nadal reżim sanitarny oraz przerwa w godzinach 11.30 - 12.00.

BIBLIOTEKA MIEJSKA JUŻ JEST OTWARTA

Wybieramy Osobowość Roku 2020 - Wśród kandydatów są mieszkańcy Gminy Ozimek!

Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej. Głosowanie już rozpoczęte!

Możemy docenić osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

Wybieramy Osobowość Roku 2020 - Wśród kandydatów są mieszkańcy Gminy Ozimek!

Święto Chrztu Polski

Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. Święto ma stać się okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana, jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski: rozpoczęła jej chrystianizację i dała początek państwowości. 

Święto Chrztu Polski

Kolejna akcja poboru krwi za nami

W piątek, 9 kwietnia Klub HDK Ozimek zorganizował kolejną udaną akcję poboru krwi, która miała tradycyjnie miejsce przed Domem Kultury w Ozimku.

Łącznie oddano 9900 ml krwi, a udział wzięło 25 osób. To bardzo dobry wynik w obecnej trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Pamiętajmy – „Nasza krew jest darem życia!”.

Kolejna akcja poboru krwi za nami

UTRUDNIENIA NA CIĄGU PIESZO-ROWEROWYM UL. KORCZAKA

Szanowni Państwo,

na łączniku ul. Korczaka i ul. Słowackiego w Ozimku jest realizowane zadanie pn. „Modernizacja drogi gminnej - ciągu pieszo-rowerowego ul. Korczaka w m. Ozimek (zaprojektuj i wybuduj)”. Obecnie trwają prace związane z usuwaniem istniejącej betonowej nawierzchni.

Najbardziej uciążliwe roboty (kruszenie płyt betonowych) powinny zakończyć się do dwóch dni. Prosimy o Państwa wyrozumiałość oraz z góry przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

UTRUDNIENIA NA CIĄGU PIESZO-ROWEROWYM UL. KORCZAKA