"Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie"
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu w ramach realizacji projektu pn. „Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie” zaprasza na bezpłatne świadczenia medyczne w kierunku nadwagi, otyłości i cukrzycy.
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu w ramach realizacji projektu pn. „Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie” zaprasza na bezpłatne świadczenia medyczne w kierunku nadwagi, otyłości i cukrzycy.
Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna” realizuje projekt pod nazwą: „Opracowanie systemu certyfikacji, identyfikacji wizualnej oraz bazy produktów, usług i wydarzeń dla znaku jakości obszaru LGD „Kraina Dinozaurów”.
DATA: 24 czerwca 2021 r. od godziny 08:00 do godziny 12:00
W MIEJSCOWOŚCI: Dylaki
ULICA: Fabryczna
SZCZEGÓŁY:
Wydział wodociągów i kanalizacji PGKiM Sp. z o.o. informuje mieszkańców miejscowości Dylaki, ul. Fabryczna, że w dniu 24.06.2021 r. od godz. 08.00 do godz. 12.00 z powodu planowanych prac na sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody.
Od października tego roku wznowione zostają ćwiczenia wojskowe żołnierzy rezerwy. Rezerwiści z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Opolu (m. Opole, powiat - opolski, oleski i krapkowicki) mogą być powołani do jednostek wojskowych, do których mają nadany przydział mobilizacyjny
Biblioteka Publiczna w Ozimku zaprasza rodziców, nauczycieli oraz wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak zachwycić dzieci książkami, na spotkanie z Małgorzatą Swędrowską, która opowie o swojej autorskiej koncepcji animacji czytelniczej zwanej czytaniem wrażeniowym, czyli o odkrywaniu przed młodymi czytelnikami tekstów literackich poprzez angażowanie ich zmysłów i emocji.
W poniedziałek 14 czerwca 2021 r. Roland Wrzeciono - nowy Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Antoniowie oficjalnie objął stanowisko. Rano spotkał się z Burmistrzem Ozimka Mirosławem Wieszołkiem, Zastępcą Burmistrza Ozimka Andrzejem Brzeziną, przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki Wacławem Lewandowskim oraz Prokurentami PGKiM Dorotą Spławińską i Danutą Kaczmarczyk.
Dnia 14 czerwca br. odbyło się spotkanie Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka i Zastępcy Burmistrza Ozimka Andrzeja Brzeziny z przedstawicielami Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu, który reprezentowali Dyrektor ZDP Jacek Dziatkiewicz, Zastępcą Dyrektora Roman Figura oraz Marek Kozieł. W rozmowach uczestniczył również radny powiatowy Pan Antoni Gryc.
Dnia 11 czerwca 2021r. w obecności Burmistrza Mirosława Wieszołka, Radnych Marcelego Biskupa i Zygmunta Olbryta oraz głównego wykonawcy Roberta Hucza z firmy Hucz Sp. z o.o. sp. k., dokonano odbioru końcowego ciągu pieszo – rowerowego przy ul. Korczaka w miejscowości Ozimek.
Firma Brökelmann Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu. W związku z realizacją nowych zamówień dla naszych Klientów z branży motoryzacyjnej poszukujemy pracowników.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny - dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Szanowni Państwo,
trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Przypominamy i gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Ozimek do wzięcia udziału w samospisie internetowym. To szybki i bezpieczny sposób. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.spis.gov.pl, gdzie znajduje się aplikacja spisowa oraz wszelkie informacje dotyczące spisu. Niezbędne informacje można również znaleźć na stronie internetowej Urzędu – zakładka Spis Powszechny.
Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek wraz Joanną Bachłaj – Głównym specjalistą ds. funduszy zewnętrznych i organizacji pozarządowych w UGiM w Ozimku uczestniczyli w seminarium poświęconym utworzeniu Młodzieżowej Rady Gminy.
Gmina Ozimek jako jedna z kilkunastu gmin przyłączyła się do projektu pn. „Strategia: młodzieżowa Opolszczyzna!”, który ma na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej wśród młodzieży, zaangażowanie młodych ludzi w życie publiczne, a przede wszystkim wzmocnienie działalność młodzieżowych rad w regionie.
Rehabilitacja u osób po przebytej chorobie COVID-19 stała się priorytetowym zadaniem zdrowotnym, realizowanym w ramach systemu ubezpieczenia rolników. KRUS uruchomił nowy profil rehabilitacji dla ubezpieczonych po przebytej chorobie COVID-19.
Dwa razy do roku Oddział Regionalny KRUS przeprowadza kontrolę uprawnień do rent rodzinnych dzieci, które ukończyły 16 rok życia.