Dziyń Chopa w Szczedrzyku
Mężczyźni ze Szczedrzyka 24 czerwca br. zebrali się na boisku sportowym Szczedrzyku by wspólnie świętować tradycyjny Dziyń Chopa. Od lat panowie spotykają się, by tym hucznym wydarzeniem rozpocząć okres wakacyjny.
Mężczyźni ze Szczedrzyka 24 czerwca br. zebrali się na boisku sportowym Szczedrzyku by wspólnie świętować tradycyjny Dziyń Chopa. Od lat panowie spotykają się, by tym hucznym wydarzeniem rozpocząć okres wakacyjny.
Oficjalne otwarcie w dniu 11 lipca br. było okazją do spotkania podsumowującego inwestycję, w którym udział wzięli: Starosta Opolski Henryk Lakwa, Wicestarosta Opolski Leonarda Płoszaj, Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek.
Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”, w ramach którego PSP w Dylakach zyska halę sportową.
Budowa piłkarskiego placu zabaw została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ozimka na 2023 rok.
W upalne sobotnie popołudnie 8 lipca w Mnichusie odbył się udany Piknik Rodzinny, zorganizowany przez sołtys Irenę Kokot wspólnie z radą sołecką.
W pierwszym tygodniu lipca br. Ochotnicza Straż Pożarna w Pustkowie zorganizowała obóz strażacki dla młodych druhów i drużek. Uczestnicy obozu mogli liczyć na szeroki wachlarz atrakcji: gry terenowe, wycieczki, zajęcia sportowe, zajęcia z wiedzy o pożarnictwie oraz kurs podstaw pierwszej pomocy.
W niedzielny poranek stadion miejski w Ozimku zamienił się w arenę pojedynków bramkarzy za sprawą Keeper Wars.
Od 01.07.2023 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy gminnej komunikacji publicznego transportu zbiorowego w Gminie Ozimek.