Krwiodawcy świętowali 60-lecie działalności
W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jubileusz 60-lecia świętują polscy krwiodawcy zrzeszeni w klubach Honorowych Dawców Krwi PCK. Co prawda krwiodawstwo i krwiolecznictwo mają swoją wcześniejszą, długą historię, ale właśnie 60 lat temu – w 1958 roku zaczęły powstawać pierwsze kluby krwiodawców działające pod egidą Polskiego Czerwonego Krzyża, a idea honorowego oddawania krwi stała się obowiązującym w całej Polsce modelem, opartym na bezinteresownym niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, potrzebującemu najcenniejszego daru – ludzkiej krwi.