Odszedł wielki człowiek
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP
Prezydenta Miasta Gdańska
Pawła Adamowicza
Wybitnego polskiego polityka, zaangażowanego w walkę o polską wolność i demokrację.
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP
Prezydenta Miasta Gdańska
Pawła Adamowicza
Wybitnego polskiego polityka, zaangażowanego w walkę o polską wolność i demokrację.
W dniu 12 stycznia podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Komprachcicach, Zespół dziecięcy Akces zdobył III miejsce spośród 15 zespołów z całej Polski bez podziału na kategorie wiekowe.
W ostatnim czasie na terenie naszej gminy nasiliły się przypadki włamań do budynków jednorodzinnych. Aby zapobiegać kolejnym tego typu zdarzeniom oraz zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom gminy zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej czujności, zasad bezpieczeństwa oraz stosowanie dodatkowych zabezpieczeń posesji i budynków. Apelujemy również o zwracanie uwagi na osoby obce, przebywające w określonym rejonie bez widocznego celu oraz prowadzące obserwację.
Do zmiany warty doszło podczas zebrania wiejskiego (8.01.) w Chobiu. Wprawdzie zebrani bez uwag przyjęli sprawozdanie dotychczasowego sołtysa – Ryszarda Reimanna, to jednak na nowego sołtysa wybrali Magdalenę Panitz.
Wasze dziecko lubi śpiewać, ma zapał do pracy, chcecie aby odeszło od komputera, uczestniczyło w wielu wydarzeniach muzycznych, konkursach festiwalach, rozwijało się artystycznie, radziło sobie z tremą i nawiązało przyjaźnie ? Zapraszamy!
10 stycznia od 14-15, po uprzednim umówieniu akces.ozimek@gmail.com lub fb
Liczba miejsca ograniczona.
W rejonie marketu NETTO znaleziono pęk kluczy w czarnym etui. Klucze do odbioru w Urzędzie Gminy i Miasta w Ozimku- sekretariat p.114
Szanowni Państwo,
jeśli znają Państwo osobę/osoby wyjątkowe, które swoim życiem, pracą i zaangażowaniem społecznym odmieniają świat czyniąc go lepszym to można je zgłosić do 01.01.2019 r. do Fundacji Anioły Kultury. Zgłoszenia - imię i nazwisko, krótki opis działań - należy przesłać na adres j.odoj@opolskie.pl Więcej informacji w załączniku.
18 grudnia w świetlicy wiejskiej w Szczedrzyku rozegrano doroczny turniej skata sportowego o „żywe nagrody”. Wzięło w nim udział 25 zawodników, a nagrody ufundował i wręczył zwycięzcom burmistrz Ozimka Jan Labus w towarzystwie prezesa KS Szczedrzyk Alfreda Wieszołka. Zwycięzcą został Artur Długosz z Kotorza – 2.176 pkt., a kolejne miejsca zajęli: 2. Norbert Hentschel ze Szczedrzyka – 2.109, 3. Manfred Seidel z Radawia – 2.098, 4. Zbigniew Pluta z Opola – 2.076, 5. Eugeniusz Pisula z Ozimka – 2.067, 6. Stanisław Pluta z Krasiejowa – 1.950. 7. Roman Kierpal z Ozimka – 1.944 pkt.
Jak co roku w kole DFK Krzyżowa Dolina zorganizowano adwentowe spotkanie, na który przybył także św. Mikołaj. Także tym razem do świetlicy wiejskiej przybyła liczna grupa członków.
W niedzielne popołudnie (16 grudnia br.) w świetlicy wiejskiej „Nasz Zapiecek” w Antoniowie zorganizowano kolejne spotkanie wigilijne dla samotnych i starszych mieszkańców sołectwa.
Na spotkaniu wigilijnym dla starszych i samotnych w Dylakach wszystkich zebranych przywitała sołtys Barbara Starzycka, następnie odczytano fragment Pisma Świętego.
Podczas wigilii dla samotnych i starszych mieszkańców Nowej Schodni, wyjątkowe przedstawienie jasełkowe zaprezentowali uczniowie SP nr 2 – opowiadające oczywiście historię narodzenia pańskiego.
66 mln 749 tys. 431 zł – tyle maja wynieść dochody gminy w roku 2019. 64 mln 249 tys. 431 zł – to z kolei wydatki gminy w przyszłym roku. 17 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej rajcy przyjęli przyszłoroczny budżet gminy Ozimek.
W planie dochodów i wydatków uwzględniono między innymi 250 tys. zł na budżet obywatelski. 2,5 mln zł nadwyżki budżetowej przeznaczonych zostanie na spłatę wcześniejszych zobowiązań finansowych gminy.
Występy artystyczne, liczne stanowiska oferujące ozdoby, smakołyki i wszystko co związane ze Świętami Bożego Narodzenia – to właśnie oferował Jarmark Bożonarodzeniowy w Szczedrzyku, który zorganizowano w dniach 15-16.12.2018 r.
Coroczne spotkanie wigilijne w sołectwie Krzyżowa Dolina odbyło się 16 grudnia, a zaproszono na nie najstarszych nestorów oraz samotnych mieszkańców. Jak zawsze przygotowano smaczny wigilijny posiłek oraz inne smakołyki.