Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

JuraPark

Z wielką przyjemnością pragniemy przedstawić Państwu propozycje zwiedzania JuraParku Krasiejów – nowego obiektu Stowarzyszenia Delta. Jest to trzeci z kolei obok JuraParku Bałtów i JuraParku Solec park tematyczny. Naszym głównym celem jest rozwijanie dziecięcych pasji i marzeń i właśnie dzięki temu każda wizyta u nas pozostaje niezapomniana.

Park zwiedzamy zaczynając od niezwykłej atrakcji jaką jest Tunel Czasu. Wszystkich turystów zapraszamy na pokład kapsuły czasu, która zabierze nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznajemy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Jesteśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Przyglądamy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom życia. Zaglądamy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Oglądamy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Na koniec przejażdżki przez Tunel Czasu poznajemy Opolszczyznę z epoki triasu…

Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu rozpoczynamy spacer wśród prehistorycznych stworzeń po specjalnie przygotowanej ścieżce edukacyjnej.

Ścieżka prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1500 m. Czas zwiedzania ścieżki z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłużścieżki rozmieszczone są modele mezozoicznych gadów i płazów. Prawie70 gatunków, około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.

Kolejnym punktem zwiedzania jest  Pawilon Paleontologiczny . Zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.:” Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter “ in situ”. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Zobaczyć można tu rekonstrukcje szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis wykonane przez rzeźbiarkę Martę Szubert.

Proponujemy również  warsztaty edukacyjne. Przeznaczone są dla szkół podstawowych oraz grup przedszkolnych. Podczas aktywnego uczestniczenia w zajęciach dzieci poznają podstawowe pojęcia i zagadnienia dotyczące życia dinozaurów i pracy paleontologa. Zapraszamy do wzięcia udziału w lekcjach muzealnych. Lekcja muzealna przeznaczona dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem różnych środków i pomocy dydaktycznych.

Na najmłodszych czeka Plac Zabaw o powierzchni ponad 3000 m2. Największą atrakcją dla dzieci powyżej 3 roku życia będzie 12 metrowa wieża, z której można zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach osiągając znaczne prędkości. Inną atrakcją będzie huśtawka o wysokości 7metrów stylizowana na ptasie gniazdo, będzie można je rozbujać po kole o średnicy 10 metrów. Na placu znajdzie się też szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć. Dla najmłodszych przygotowane są małe huśtawki, zjeżdżalnie i bujańce.

Dodatkowo posiadamy park rozrywki pełnym automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni. Dla lubiących adrenalinę proponujemy nowoczesne urządzenia, które dostarczą sporą dawkę emocji.

Kolejną atrakcją dla turystów jest plaża znajdująca się na terenie JuraParku. Około 230-tu mln lat temu rozlewało się w pobliżu Krasiejowa póznotriasowe jeziorzysko… teraz też jest aby mogli Państwo wypocząć. Oczywiście  można zabrać ze sobą ręcznik i olejek do opalania i skorzystać z kąpieli słonecznej.

Polecamy również kino 5D. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.

Polecamy smaczne posiłki – zarówno tradycyjne obiady jak i soczyste zestawy z grilla.

Na głównym dziedzińcu znajduje się szereg sklepików. Można tam zakupić zabawki- dinozaury, tematyczne encyklopedie, piękne kamienie czy minerały z drugiego końca świata.

Prehistoryczne Oceanarium

Stanowi gratkę dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć z bliska jak wygląda podwodne życie, a szczególnie jak wyglądało ono miliony lat temu.

Kąpielisko strzeżone z plażą

Nic nie sprawia takiej przyjemności w czasie upałów jak możliwość skorzystania z kąpieli słonecznej połączona z kąpielą w wodzie. Ponad 220 milionów lat temu w pobliżu Krasiejowa znajdowało się późnotriasowe jeziorzysko. Postanowiliśmy je odtworzyć w naszym JuraParku.

Specjalnie dla was przygotowaliśmy nowoczesny akwen wraz z plażą.

Zbiornik wodny podzielony jest na trzy sektory: brodzik dla najmłodszych, sektor dla dorosłych, o głębokości do 2m i 20cm i miejsce przeznaczone dla urządzeń pływających:kaczek-pływaczek, kajaków, rowerów wodnych.

Nad Państwa bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy.

Na Jurajskiej plaży znajduje się także Park Rozrywki, który stwarza  możliwość przeżycia niezapomnianych wrażeń w czasie przejażdżki na takich urządzeniach jak: Statek Pirata, Gold Mini Coaster,  mała i duża karuzela , mini samochodziki.

Zapewniamy sprzęt oraz  zaplecze gastronomiczne, orzeźwiające napoje i pyszne lody.   Słowem wszystko czego dusza i ciało zapragną.

Zapraszamy do JuraParku Krasiejów rodzinnego miejsca dobrej przygody gdzie edukacja  łączy się z rozrywką.

JuraPark Krasiejów

ul. 1 Maja 10

46-040 Krasiejów

tel.: 519 346 149 , 077 465 14 67

rezerwacja.krasiejow@jurapark.pl

www.juraparkkrasiejow.pl

dino-panoramajurapark1jurapark2nieckapawilon

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-05-29 12:59
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 141 282