Data wydruku: 2024-11-24 07:42:18

"I wolontariusz ma swoje święto..."

Wolontariat to niezapomniana przygoda, która daje satysfakcję nieporównywalną z żadną inną gratyfikacją. Wartością każdego wolontariatu jest dostrzeganie potrzeb innych, budowanie trwałych relacji i więzi, nauka tolerancji i odpowiedzialności za siebie i innych. To także trudna nauka codziennej wrażliwości.

   Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych . To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania innych.

 „Pomagajmy! Podaj dalej...”

   Szkolny Wolontariat w Gminnym Zespole Szkół Gimnazjum nr 1 w Ozimku działa już piętnaście lat.  W tym czasie wolontariusze przygotowali dwieście osiemdziesiąt sześć akcji   o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim! Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wsparcie dyrekcji, nauczycieli i niezastąpionych rodziców naszych uczniów.

   5 grudnia, z okazji Dnia Wolontariusza, nasi bohaterowie poczuli się szczególnie. Nie tylko dlatego, że wyróżniały ich czerwone koszulki i zasiedli na specjalnie dla nich przygotowanych miejscach. To dla nich zorganizowano apel, podczas którego podziękowano im za pracę dla drugiego człowieka.  Pani dyrektor Jolanta Bajor w swoim przemówieniu pochwaliła młodych ludzi za zaangażowanie i poświęcenie, za duszę wolontariusza - „wrażliwą i szlachetną”. Była poezja, piosenki i tańce… Tę artystyczną część przygotowała nam Pani Małgorzata Górniaszek. Kolejno  uczniowie klas pierwszych gimnazjum i czwartych szkoły podstawowej zostali uroczyście pasowani na wolontariuszy. Następnie rozdali wszystkim uczniom i pracownikom szkoły symboliczne serduszka z przesłaniem: „Pomagajmy! Podaj dalej...” i zostawili „swój ślad” - odcisk dłoni na specjalnie przygotowanej ścianie w szkolnej auli. 

    Wszystkim Wolontariuszom, którzy angażowali się w prace  Szkolnego Wolontariatu

piętnaście lat temu, dziesięć... i dziś - pięknie dziękujemy!

               Marzena Wolicka- Mazurkiewicz, Małgorzata Dziewulska i Anna Zawieja