Działalność gospodarcza

Rejestracja działalności gospodarczej osób fizycznych

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2011r. rozpoczyna działalność Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej /CEIDG/ prowadzona przez Ministra Gospodarki /MG/ w formie elektronicznego rejestru dostępnego przez internet http://www.ceidg.gov.pl


Od 1 lipca do końca 2011r. będzie trwało przenoszenie danych z ewidencji gminnych do CEIDG o funkcjonujących przedsiębiorcach. Z dniem przeniesienia do CEIDG wpisu Burmistrz Ozimka przestanie być organem ewidencyjnym dla przedsiębiorcy, którego wpis przeniesiono.

Do dnia 31 grudnia 2011r. w zakresie wpisów nieprzeniesionych do CEIDG burmistrz pozostaje organem ewidencyjnym i rejestruje zmiany we wpisach. Od 1 lipca 2011r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące rejestracji działalności gospodarczej osób fizycznych. Obowiązuje również nowy formularz wniosku CEIDG - 1 .

Wzór dokumentu elektronicznego „CEIDG-1 - wniosek o wpis do centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej” został opublikowany w Centralnym Repozytorium ePUAP, jednocześnie został mu nadany niepowtarzalny identyfikator: http://crd.gov.pl/wzor/2011/06/22/600/ i na stronie internetowej BIP MG / w miejsce dotychczasowego formularza EDG-1.

Więcej informacji znajda Państwo na stronach internetowych:

http://www.ceidg.gov.pl - informacja o przepisach.

http://www.eugo.gov.pl - Pojedynczy Punkt Kontaktowy - informacja o zasadach prowadzenia działalności gospodarczej.

20-lecie "Odnowy Wsi" w LGD Kraina Dinozaurów

DSC_0011 (Kopiowanie)
DSC_0011 (Kopiowanie)

To już 20 lat - tyle realizowany jest program "Odnowy Wsi" w Lokalnej Grupie Działania Kraina Dinozaurów. Oczywiście w programie uczestniczą też miejscowości z naszej gminy, które korzystają z dotacji LGD. W sobotę 23 września w JuraParku wszystkie 37 miejscowości z trzech powiatów, jakie obejmuje LGD Kraina Dinozaurów  (opolski, oleski, strzelecki) miały okazję zaprezentować dotychczasowe dokonania. W prezentacji wzięli udział włodarze gmin,w  tym przewodniczący Rady Miejskiej w Ozimku Krzysztof Kleszcz (wystąpił jako lider "OW" w Grodźcu) oraz zastępca burmistrza Ozimka Jarosław Wita. Całość prowadziła prezes LGD Kraina Dinozaurów Anna Golec.  

DSC_0010 (Kopiowanie)DSC_0009 (Kopiowanie)DSC_0007 (Kopiowanie)DSC_0006 (Kopiowanie)DSC_0005 (Kopiowanie)

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-09-29 16:42
  • |
  • Licznik odwiedzin: 58 621 085