Aktualności

Zaproszenie na Święto Pstrąga

Szanowni Państwo,

Drodzy mieszkańcy,

serdecznie zapraszam na Święto Pstrąga. Już w niedzielę, 25.07.2021 r. na Stawie Dużym w Biestrzynniku, zorganizowane zostaną Spławikowe Zawody Wędkarskie, w których uczestniczyć będą wędkarze z całego regionu. Zapraszam do zapisów na zawody.

W piątek 30.07.2021 r. rozpocznie się w Ozimku weekend pełen atrakcji. Popołudniu w Domu Kultury zorganizowana zostanie Konferencja promująca obszar Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Opolszczyzna”, podczas której nastąpi prelekcja promująca gospodarczą, tradycyjną i kulturalną specyfikę obszaru RLGD „Opolszczyzna”. W trakcie konferencji wystąpi Chór Na Obcasach, a na scenie sali widowiskowej zobaczymy spektakl „O rybaku i złotej rybce”.

W dniach 31.07-01.08.2021 r. impreza przeniesie się na Wyspę Rehdanz’a w Ozimku, gdzie czekać będzie duża dawka dobrej zabawy – m.in. pokaz gotowania, atrakcje dla dzieci i występy zespołów działających przy Domu Kultury w Ozimku.

W sobotę 31.07.2021 r. zaczynamy o godzinie 15:00. Tego dnia zaplanowano Interaktywny pokaz gotowania „Pstrag i jego tajemnice”, który poprowadzi znany kucharz Kamil Klekowski. Pokaz będzie połączony z degustacją potraw, które zostaną przygotowane na oczach uczestników wydarzenia i przy ich pomocy!Ponadto na scenie wystąpią zespoły: Diament, Delement, O-MEGA II, Kaszmir oraz wokalistki studia piosenki Nonet. Zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy będzie koncertOzimskiej Orkiestry Dętej. W programie także konkurs wiedzy o rybach i kulturze rybackiej w regionie, i wiele innych atrakcji dla dzieci – gry i zabawy oraz dmuchany plac zabaw.

W niedzielę 1.08.2021 r. zapraszam od godziny 16:00. Na scenie wystąpią zespoły: Kaszmir, Diament, Delement, O-MEGA II, wokalistki studia piosenki Nonet oraz zespoły ludowe - Heidi, Babie Lato, Opolskie Dziołchy, Grodziec i Dzióbki. Wieczorem odbędzie się koncert Zespołu Lecter z Ozimka. Także tego dnia przygotowano liczne atrakcje dla dzieci - wirtualną rzeczywistość, czyli stanowiska ze specjalistycznymi goglami przenoszącymi w wirtualny świat, ponadto malowanie twarzy i dmuchany plac zabaw.

Impreza jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania. Zapraszam na Święto Pstrąga w Ozimku!

Burmistrz Ozimka

Mirosław Wieszołek


REGULAMIN (PDF)

załączył: Marcin Widera, Insp. ds. promocji dnia 2021-07-31 10:33 Liczba pobrań: 0

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-09-17 13:51
  • |
  • Licznik odwiedzin: 62 905 031