Aktualności

Wizyta przyjaciół z Heinsberga

fot. MW
fot. MW

W dniach od 2 do 5 lipca 2021 r. w naszej gminie przebywała delegacja z miasta partnerskiego Heinsberg z nowym Burmistrzem Kai Louisem na czele. Głównym celem wizyty były rozmowy związane z przyszłorocznymi obchodami jubileuszu 30-lecie podpisania aktu partnerstwa pomiędzy Ozimkiem i Heinsbergiem, które odbędą się w czerwcu 2022 r. w Ozimku oraz we wrześniu 2022 r. w Heinsbergu.

Nasi goście podczas pobytu mogli poznać walory turystyczne – m.in. JuraPark, Zabytkowy Most i Muzeum Hutnictwa. Ponadto zorganizowano spotkania z przedstawicielami SP Nr 3 w Ozimku, która jest szkołą partnerską Realschule w Heinsbergu, w Domu Kultury z dyrygentem Ozimskiej Orkiestry Dętęj oraz pracownikami MOSiR-u w Ozimku. Dodatkowo nasi przyjaciele z zagranicy mogli zobaczyć, gdzie usytuowane są największe firmy w gminie oraz dowiedzieć się jakimi branżami gospodarczymi się zajmują. Pokazano im także najważniejsze inwestycje już zrealizowane oraz te, które dopiero się rozpoczynają – m.in. budowę filii żłobka.

Wizyta była także okazją, aby nowi włodarze obu miast mogli porozmawiać o przyszłości partnerstwa oraz dalszych kierunkach jego rozwoju.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2021-09-17 13:51
  • |
  • Licznik odwiedzin: 62 905 205