Aktualności

Rozmowy dot. dworca PKP w Ozimku oraz gazyfikacji gminy

fot. AB
fot. AB

Drodzy mieszkańcy Gminy Ozimek!

W związku z licznymi zapytaniami na temat budynku dworca PKP w Ozimku pragnę poinformować, iż 19.06. br. wraz z Zastępcą Burmistrza Ozimka - Panem Andrzejem Brzeziną, udaliśmy się do Wrocławia na spotkanie z Panem Dyrektorem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu - Tadeuszem Szulcem oraz Panią Kamilą Wieczystą - Zastępcą Dyrektora Oddziału ds. Obrotu Nieruchomościami.

Tematem spotkania były sposoby rewitalizacji i zagospodarowania dworców kolejowych w Ozimku oraz Krasiejowie. Dyrekcja PKP Nieruchomości przedstawiła Nam różnorakie możliwości prawne przejęcia budynków dworców oraz potencjalne sposoby ich zagospodarowania.

Ustaliliśmy także, iż w sierpniu przedstawiciele spółki PKP Nieruchomości odwiedzą Gminę Ozimek, aby przeprowadzić wizję w terenie.

 

Z kolei 24.06.br. gościliśmy w Gminie Ozimek Dyrektora Polskiej Spółki Gazowniczej Oddział Opole Pana Rafała Adamiszyna oraz kierownika Pana Andrzeja Górskiego.

Wspólnie odbyliśmy wizję w terenie obejmującą wszystkie sołectwa Naszej gminy. Na spotkaniu przedstawiono Nam dokładne możliwości techniczne oraz ekonomiczne gazyfikacji Gminy Ozimek.

Ustaliliśmy, iż będziemy wspólnie starać się o gazyfikację jak największej ilości gospodarstw domowych i firm w naszej gminie, co z pewnością wpłynie na lepszą sytuację ekologiczną Gminy Ozimek oraz poprawi jakość życia Naszych mieszkańców.

 

Burmistrz Ozimka

Mirosław Wieszołek

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-08-14 15:13
  • |
  • Licznik odwiedzin: 58 057 588