Aktualności

Schodnia: Turniej sportowy 2019

fot. MW

20 października br. w niedzielne popołudnie sołtys i rada sołecka wsi Schodnia zaprosili wszystkie dzieci z sołectwa wraz z rodzicami na Turniej Sportowy – Schodnia 2019.

Imprezę prowadził Tomasz Kaczmarzyk, lokalny pasjonat sportu i członek rady sołeckiej. Dodał, że turnieje mają tu już tradycję i zazwyczaj odbywały się na boisku wiejskim, które niestety w tym roku nie jest jeszcze dostępne, jednak wieś ma piękną salę, na której także można zorganizować niepowtarzalne sportowe wydarzenie.

Wśród zaproszonych gości byli także burmistrz Jan Labus, wiceprzewodniczący rady miejskiej w Ozimku Marek Elis i przewodniczący DFK Stara Schodnia Jerzy Sobota.

Nasz włodarz podziękował za zaproszenie zaznaczając, że inicjatywa jest realizowana w ramach funduszu sołeckiego. Dodał, że sport to zdrowie i aktywność fizyczna jest bardzo ważna, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców. Burmistrz naturalnie aktywnie uczestniczył w turnieju m.in. podczas przeciągania liny.

W programie była spora dawka dobrej zabawy i zdrowa sportowa rywalizacja. Przygotowano tor przeszkód, przeciąganie liną, zabawy z piłką nożną oraz wiele innych, w których uczestniczyły nie tylko dzieci, ale ich rodzice.

Ponadto zorganizowano pokaz umiejętności zawodników Klubu Taekwondo z Ozimka, który regularnie trenuje na sali w Schodni.

Organizatorzy zadbali o poczęstunek i przygotowali swojskie wypieki i napoje dla wszystkich zgromadzonych.

 

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-05-27 12:18
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 091 577