W dniach 28-30.11.2014 r. odbyły się MISTRZOSTWA EUROPY KARATE SHOTOKAN w Zurichu / Szwajcaria. W zawodach wzięło udział 450 zawodników w czterech kategoriach wiekowych z 17 państw. Na Mistrzostwach nie zabrakło również mieszkanki naszej gminy Natalii Szponder, która startowała w kategorii junior 18-20 lat. W kumite indywidualnym wygrała dwie walki z reprezentantkami z Czech i Rosji, by w kolejnej rundzie ulec zawodniczce z Anglii i ostatecznie zająć wysokie 5 miejsce.

Również 5 miejsce zajęła wraz z koleżankami w konkurencji kumite drużynowym juniorek. Polska reprezentacja odniosła ogromny sukces wygrywając klasyfikację medalową z wynikiem 5 złotych, 3 srebrnych i 8 brązowych medali.

Natalia wróciła z zawodów w poniedziałek, a już w środę wyjeżdżała na 42. Międzynarodowy turniej karate Trbovlje 2014 w Słowenii.

W turnieju udział wzięło ok. 700 zawodników z 14 Państw i 64 klubów. Natalia była jedyną zawodniczką z Polski i startowała w dwóch konkurencjach kumite. W kategorii senior -55kg miała 10 zawodniczek. Wygrała pierwszą walkę z Włoszką, walcząc o finał przegrała 4:3 z Słowenką, ta zaś weszła do finału, dlatego też Natalia walczyła z zawodniczką z Słowenii o trzecie miejsce wygrywając.

W kategorii open (15 zawodniczek) również wywalczyła 3 miejsce pokonując Włoszkę i Ukrainkę, ulegając jednak zawodniczce ze Słowenii, która wygrała tą konkurencję.